Dorya Çocuk

Ada İle Kerem 

Ada ile Kerem, öğrendikleri ve aynı zamanda eğlendikleri büyülü bir yolculuğa çıkıyorlar. Her kitapta sevgi ve gülümsemelerini sundukları bu yolculuklarına küçük okurlarının da katılmasını istiyorlar. Öğrenme ve düşünsel becerilerin paylaşıldığı bu hikâye serisi, öğrencilere yeni maceralar ve ufuklar açıyor. 
TEMALAR: Yardımlaşma, sevgi, saygı, beslenme, oyun, öğrenme, düşünsel beceri, aileye bağlılık, arkadaşlık, gezi, doğa sevgisi, mevsimler…
 

Bilime Yolculuk

Sevgili Çocuklar, etrafınıza baktığınızda yeryüzünde ve gökyüzünde öğreneceğiniz birçok şey bulacaksınız. Dünya’mızın hareketlerini, Güneş’in doğuşunu, denizlerin kabarmasını, nehirlerin akışını, dağların yüksekliğini, canlıların dünyasını, geceyi, gündüzü ve daha birçok şeyi elinizin altındaki bu kitaplarla öğreneceksiniz. Kitapları elinize aldığınızda sıkılmayacak, görsellerle eğlenceli bir yolculuğa çıkacaksınız. Bu yolculukta, Dünya’mızda yaşayan bütün canlılarla tanışma fırsatı bulacak, Dünya’mızın hareketlerini yakından tanıyacaksınız. Sadece karadakilerle değil, denizde yaşayan canlılarla da tanışacaksınız.

İnsanların duyular yoluyla hissettiklerini, besin kaynaklarını ve maddelerini öğreneceksiniz. Bu yolculuk son bulduğunda, kendi içinizde bu yolculuğu sürdürmeye devam edeceksiniz ve edindiğiniz tüm becerileri yaşamınız boyunca da sürdüreceksiniz. 
TEMALAR: Bilim, yeryüzü, gökyüzü, canlıların dünyası, duyular, güneş, ay, nehirler, denizler, besin, maddeler, insan vücudu…