Dorya Ortaokul

Dorya Yayınları olarak öğrencilerimizi başarıya ulaştıracak yolda, onlara yol arkadaşlığı edecek kitaplarımızı Millî Eğitim Bakanlığı'nın Ocak 2018'de açıkladığı müfredata uygun olarak alanında uzman eğitmenlerimizle hazırladık.

Her ders için müfredatta yer alan tüm kazanımların 30'a  bölünerek bir yıllık eğitim-öğretim sürecinin 30 hafta üzerinden planlandığı Nano Eğitim Sistemi ile hazırlanan Sınıf İçi Uygulama Kılavuzlarımız, Nano Testlerimiz ve Soru Bankalarımız sayesinde her kazanımın edinilmesi amaçlanmıştır.

Öğrencilerimizin eğitim – öğretim sürecindeki gelişimlerini takip etmek ve eksiklerini gidermelerini sağlamak için aylık olarak hazırladığımız Kurumsal Denemelerimiz ile onların başarı basamaklarını sistemli bir şekilde çıkabilmelerinin yolunu açtık. 

Kurumsal Denemelerimiz 5.,6. ve 7. Sınıflarda Düzey Değerlendirme Sınavı (DDS), 8. Sınıflarda Liselere Giriş Sınavı (LGS) olarak uygulanmaktadır. Ayrıca bir sonraki seneye burslu öğrenci alan okullar için Kazanım Bursluluk Sınavı (KBS) hazırlamaktayız. 

Kitaplarımızla uyumlu simülasyon, video ve soru çözümlerini içeren Multi Akıllı Tahta Uygulamalarımız ile hem öğrenmenin daha kalıcı hale gelmesini hem de öğretmenlerimizin sınıf içi etkinliklerini zenginleştirmeyi hedefledik. Ayrıca siz değerli öğretmenlerimize açtığımız soru havuzumuzu kullanarak Seç Oluştur Sistemi (SOS) ile istenilen sorularla test oluşturmak mümkün.

Nano Testlerimize koyduğumuz Mobil Değerlendirme Modülü (MODEM) ile öğrencilerimiz, testteki yanıtlarını değerlendirerek Türkiye ortalamalarındaki yerlerini görebilmektedir.