Kavram Kitaplarımız Minikler İçin Hazır!

Kavram Kitaplarımız Minikler İçin Hazır!
03 Eylül 2018 Pazartesi 11:31:39

Facebook ile Paylaş Twitter ile Paylaş

DORYA YAYINLARI markası olan DORYA MİNİK ile siz değerli öğretmenlerimiz için 36 -48 ay, 48-60 ay ve 60-72 ay kavram kitapları hazırladık.

Çocuklarımızın duygu ve düşüncelerini en     iyi şekilde ifade  edebilmelerine, hafıza  ve  dikkatlerini geliştirmelerine destek olacak olan bu kitap serimize “LİMBİK” adını verdik.

Limbik Kitap setlerimiz, High Scope, Reggio Emillia, Waldorf, Montessori,  Çoklu Zeka Eğitim Metotları ile oluşturulmuştur. Bu metotların yanı sıra eğitim programlarını destekleyen scamper, stem uygulamaları hazırlanmış olan etkinliklerle sunulmuştur.

High Scope Eğitim Metodu ile çocuklar yüksek hedefler belirler, olumlu yetişkin iletişimi kurar, tutarlı günlük akış planları yapabilirler. Bu alanlarda destekleyici çalışmalara yer verilmiştir.

Reggio Emillia Eğitim metoduyla çocuklarımızın proje yaklaşımları ile merak, araştırma, keşfetme, ürün tasarlama, analiz etme ve problem çözme becerilerini geliştirebilme etkinliklerine yer verilmiştir.

Kitaplarımızda Waldorf Eğitim Metodu ile çocuklarımızın bedensel, zihinsel gelişimi desteklenirken hayal gücünü drama, müzik ve çeşitli sanatsal yollarla ifade edebilecekleri çalışma sayfaları bulunmaktadır. Aynı zamanda çocuklarımızın doğaya, diğer canlılara karşı duyarlı olmaları yönünde sosyal sorumluluk becerileri de desteklenmektedir.

Limbik kitap serilerinde Montesorri Metodu ile çalışma sayfalarına yer verilerek çocuğun kavramsal, matematiksel ve sanatsal becerilerini geliştirmesine olanak sağlanmıştır.