Dorya Yayınları Hakkında

2018 yılında eğitim yayıncılığı sektörüne giriş yapan DORYA YAYINLARI bünyesinde bulunan, Dorya Robotik Yayınları, Dorya Publishing, Dorya Çocuk Yayınları, Dorya Minik Yayınlarıyla okul öncesinden lise seviyesine kadar her öğrencinin niteliklerine ve seviyesine uygun hazırlanmıştır. DORYA YAYINLARI bu farklı markaların baskı, dizgi, dağıtım ve satış organizasyonunu da gerçekleştirmektedir.


DORYA YAYINLARI, deneyimli eğitim kadrosunun hazırladığı nitelikli  OKUL ÖNCESİ , İLKOKUL, ROBOTİK VE KODLAMA ve LGS kitaplarıyla bireysel ve kültürel gelişimi destekleyen özgün yayın gruplarını içermektedir.
Okul öncesi dönemden liseye hazırlık sürecine kadar başarıyı hedefleyen nitelikli yayın markalarını bünyesinde barındıran Dorya Yayınları, yeni nesil eğitim teknolojilerini takip ederek dijital eğitim platformlarını da içermekte ve MEB müfredatına göre düzenli olarak güncellenmektedir.

 

Misyon

 

Yenilikleri takip ederek, çok çalışarak, araştırarak, kaliteyi ön planda tutarak her yaştan öğrencinin hedefine ulaşmasını sağlamak; öz güveni yüksek, başarılı, ülkesine ve insanlığa yararlı bireyler yetiştirmek.

 

 

 

Vizyon

Deneyimli, uzman kadrosu ve uluslararası eğitim anlayışı ile yenilikçi eğitim teknolojilerini bir araya getirerek eğitim yayıncılığında fark yaratmak, Türkiye’de sektörün öncü kurumları arasında yer almak.

 

 

 

Dorya Yayınları

İlkokul ders kitaplarında, uzman eğitmenlerimizin MEB’in güncel müfredatına göre belirlediği nitelikli içerikler, sizlerin ve öğrencilerin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak oluşturuldu. Dorya Yayınları olarak hazırlamış olduğumuz ürünlerle, başarının etkin bir biçimde yayılması amacıyla büyük bir titizlik ve gayret gösterdik. Kitaplarımızın içeriklerindeki uygulama alanları, öğrencilerin öğrendiklerini pekiştirmesi bakımından önemli bir sayfa açmaktadır. Öğretmenlerin işini kolaylaştıran, yönlendirmelerde etkin bir disiplin sağlayan yayınlarımız, öğrencilerin becerilerini hafızalarına kaydetmelerine yardımcı olmaktadır. Dorya Yayınları olarak, kültür kitaplarıyla da öğrencilerin dünyasına büyük zenginlikler katıyoruz. Öğrencilerin toplumsal değerlere farkındalığını artıran; öğrencilere insan, doğa ve canlı sevgisini aşılayan kitaplarımız, onlara aynı zamanda eğlenceli bir dünyanın da kapılarını aralıyor. Bu bakımdan kültür kitaplarımız, öğrencilerin kitap okuma alışkanlığına yeni bir boyut kazandırıyor.  Yeni eğitim öğretim döneminde, sizlerle bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Okula yeni başlayan öğrenciler için etkili öğrenme biçimleri sunan “OKUMA-YAZMA SETİ”, çeşitli çalışmalarla öğrencileri okul serüvenine hazırlıyor. Tüm öğretim modellerinin yer aldığı set, OKUYORUM YAZIYORUM fasiküllerinden HECE kitabına, EV kitabından YAZI defterine, MATEMATİK kitabından ÇİZGİ Kitabına dek birçok öğrenme materyalini içeriyor. Öğrencinin okumayı sağlam temellere dayandırması için setimizde ayrıca HARF ve SAYI kartları da yardımcı ürün olarak yer almaktadır. Bunların yanı sıra, tüm içeriklerin dijitalleri hem öğrenci hem de öğretmen için etkin bir çalışma sunuyor.

 

 

Okuma Yazma Seti Dijital

Set içerisindeki basılı materyallerin dijitallerinin yanı sıra birçok interaktif etkinliğin, öğrenmeyi destekleyici animasyonun, videonun ve müzik dosyasının yer aldığı dijital kütüphanemiz USB desteği ile öğretmenlerimize ücretsiz olarak sunulmuştur.

 

 

Sınıf İçi Uygulama Kılavuzları 

Sınıf İçi Uygulama Kitaplarımız; Orta okul düzeyinde, öğrencilerin konuyu öğrenmesinde ve pekiştirmesinde öğrencilere yardımcı olmak için hazırlanmıştır. Kitaplarda konu anlatımı, etkinlik ve testlere yer verilerek her kazanımın ve her ünitenin bütünüyle anlaşılması hedeflenmiştir.

 

 

Yaprak Testler

Yaprak Testler, öğrencilerin derslerde öğrendiklerini pekiştirmeleri amacıyla hazırlanmıştır. Konu tarama ve ünite değerlendirme sorularının bulunduğu testler , öğrencilerin bilgilerinin sınanması açısından önemlidir. Yaprak testler, öğrencilerin hem okulda hem de evde ders çalışmalarını kolaylaştıracak sorulardan oluşmaktadır.

 

 

Tüm Dersler Soru Bankası 

2. Sınıf Tüm Dersler Soru Bankası; Türkçe, Matematik, Hayat Bilgisi konularını kapsayan nitelikli sorulardan oluşmaktadır. Tüm Dersler Soru Bankası’nda öğretmenlerin işini kolaylaştıracak MODEM akıllı telefon uygulaması yer almaktadır. Bu uygulamayla eğitime teknolojiyi de dâhil ederek, ölçme değerlendirmede büyük kolaylık ve doğru analiz sunmaktayız.

 

 

Temel Bütünsel Değerlendirme Sınavı 

Temel Bütünsel Değerlendirme (TBD) Sınavı; eğitim kurumlarının, öğrencilerin öğrenme durumunu ölçmek ve değerlendirmek üzere her dönem iki kez uyguladığı  ve Türkiye genelinde değerlendirilmesi yapılan kurumsal sınavdır.

 

 

Dorya Akıllı Tahta Uygulamaları

Kitaplarımız etkileşimli içeriklerle zenginleştirilerek bilgisayarınıza, akıllı tahtanıza ve mobil cihazınıza uygun olarak hazırlanmıştır. Tüm öğretmenlerimize tamamen ücretsiz olarak sunduğumuz dijital içeriklerimize dijital.yayinkulvari.com sitemiz üzerinden üye olarak ulaşabilir ve bu içerikleri bilgisayarınıza, akıllı tahtanıza ya da taşınabilir belleğinize indirebilirsiniz.